MOD HOTEL AKTIF BILGI ISLEM HAKKINDA

Merhaba Arkadaşlar,

2005 yılından bu tarafa severek ve isteyerek çalışmaktan keyif aldığım Mod Hotel Software  “Aktif Bilgi İşlem” hakkında bilgi, tecrübe ve görüşlerimi paylaşmak istiyorum. Yazıyı okuduğunuzda belki taraflı olarak işletmeyi kayırdığı mı düşüneceksiniz, fakat meslek hayatım boyunca keyif alarak çalıştığım sayılı destek firmalarından dır Aktif Bilgi İşlem. Her gecen dönem kararlı ve istikrarlı gelişmeyi hissettirmesi diğer pahalı emsallerinin yanında umut vaat etmektedir.

Nedir bu Mod Hotel Software öncelikle size bilgi vermek isterim.

Firma  “Aktif Bilgi İşlem” 1978 yılında kurulmuş, Bu yıllarda Turizm ve Teknoloji bu kadar gelişmiş olmasa da Aktif Bilgi İşlemin kurucusu ileri görüşlü bir karar alarak  Mod Hotel yazılımlarının temellerini atmayı başarmıştır. Bu sebepten Türkiye’nin Turizm Otelcilik sektöründeki ilk yazılım firması olma ünvanına sahiptir. Şuan Firma, Antalya’ daki merkez ofisinde hizmet vermekte. Firmanın müşteri portföyü % 85 ile 4 -5 Yıldızlı ve Grup Oteller Şirketlerinden oluşmaktadır. Sitenin referanslar sayfasını kontrol etmenizi tavsiye ederim. http://www.modhotel.com/referans.asp

Firma Genel prensip olarak olmayanı oldurma, yok olanı sağlama, çözümsüze çözüm olma amacını ilke edinmiş yıllardır bu çizgisinden çıkmayan doğru dürüst insanlardan oluşmaktadır.

Örneğin; Firma 2002 yılında yine bir ilki gerçekleştirerek Personel ve İş arayanlar Bölümünü hizmete sokmuştur.  Turizmcilerin hayatında bırakın o dönemi Bu bu dönemde bile birçok kariyer sitesinden daha işe yarayan önemli bir fonksiyon olmuştur.   Bu sayede sektöre özellikle de alt kadro işçileri tek bir platformda birleştirmiş, insanları beceriksiz insan Kaynakları departmanının tek elinden kurtarmıştır.  Sayelerinde Binlerce insan iş ve eleman ihtiyacı gidermiş veya gidermektedir. Sadece bu özelliği ile yıllar önce takdirimi içten içe kazanmış bir firmadır.

7/24 Teriminin gerçek anlamını bu firma ile tanıştığınızda tekrar bir gözden geçirir aslında ne anlama geldiğini daha iyi anlarsınız. Örneğin; Bir çok otomasyon Programının Web sitesi mevcuttur, fakat bu siteleri incelediğinizde hiç bir teknik destek elemanının telefonunu sitede bulamazsınız, sadece Sabit hat numarası bulursunuz o hattında bir saatten sonra kimse cevaplamaz, yani gecenin üçünde Sunucunuz çökse Destek alabilecek kimseyi bulamazsınız. Bu arkadaşların telefonları kocaman yazar iletişim bölümünde, hepsinin numaraları bir birine aktarılmış durumdadır. Birine ulaşamazsanız birine mutlaka ulaşırsınız. ister 3 de ara istersen sabah 7 de fark yok. Aşağıda sitenin görüntüsünü paylaştım, İlk Cep numarası mesela Türker beye aittir.

1

Türkiye genelinde yaygın kullanımı sayesinde programı tanıyan personel sayısı fazla olduğundan yeni personel alımlarında programa adaptasyon en kısa sürede sağlanmaktadır.

MOD HOTEL SOFTWARE her yıl yeni versionlarıyla ücretsiz upgrade edilerek geçtikleri yılki bilgi ve tecrübelerinin otomasyon lanmış halini kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. Belirli zaman aralıkları ile yapılan bu  güncellemelerin eğitimleri firmaya göre değişse de genellikle ücretsiz yada minimum bütcelemeler le yapılmaktadır.

MOD Hotel Software Windows versiyonun çok kısa sürede bir çok kullanıcıya ulaşması ve bu sayının giderek iddialı bir şekilde artmasında yukarıda bahsedilen konuların önemli bir yeri vardır.

Bir program secimi yapılırken bir kaç konunun üzerinde iyice düşünmek gereklidir. Nedir bunlar?

 • Secim yaptığınız program işletme yapınıza uyum sağlayabilecek mi?
 • Programı Bilen Personel sayısı ve yapısı sizin Coğrafyaya Uyuyor mu?
 • Gelecekten 7/24 Destek alabilecek misiniz?
 • Yıl sonu güncellemesi veya yenilemesi diye sizi tekrar soyacaklar mı?
 • Belkide siz daha akıllı yada daha doğrusu tecrübelisiniz, acaba önerilerinize saygı duyup güncellemeleri bu öneri ve isteklerinize göre yaparlar mı?
 • Arayüzü kullanışlı mı?

Gibi daha üretebiliriz fakat bunlar en önemli aklıma tek nefeste gelen olumlu sorulardır. Bu konuda Genel Müdürden daha çok Bilgi İşlem Müdürünüze yada Ön büro, Satış, Guest Relation Müdürü yada Çalışanlarınıza danışmanızda çok fayda var. Asıl kullanan onlar olduğu için zaten bir çoğunun tercihi Mod olacaktır.

MOD WINDOWS VERSIYON ÖZELLİKLERİ

 • Front Office – Önbüro / Resepsiyon Modülü
 • Reservation – Rezervasyon Modülü
 • Accountting / Muhasebe Modülü
 • Store & Cost / Stok, Kost ve Satın Alma Modülü
 • Payroll / Personel Modülü
 • CRM / Guest Relations Modülü
 • POS / Pda- Dokunmatik Teknoloji  Modülü
 • Hause Keeping / Kat Görevlisi Modülü
 • Alacarte / Restoran Modülü
 • Communication / İletişim Modülü
 • SPA WELNESS / Hamam ve Sauna Modülü
 • Maintenance / Teknik Servis Modülü
 • Lost & Found / kayıp ve Buluntu modülü
 • Night Audit / Gece sorumlusu Modülü
 • MOBİLE / Uzak erişim Modülü

Aşağıdaki yazı Sitenin kendi sayfasından alıntıdır.

MOD Windows versiyon tamamen Microsoft ürünleri (Excel-Word) ve diğer popüler tüm programlarla % 100 uyumludur. Kullanım kolaylığı, kısayol tuşları, kolay öğrenilebilir olması ve geniş raporlama özellikleriyle kullanıcı ve yöneticilerin bütün isteklerini yerine getirebilen flexible bir yazılımdır.

Windows tabanlı MOD yazılım tüm Windows uygulamalarında sorunsuz çalışmaktadır.

Veritabanı güvenliği, Database’e Virüs bulaşmaması, Otomatik backup-yedekleme sistemi sayesinde bilgi kaybı söz konusu olmamaktadır.Kullanıcı hatası sıfıra düşürülmüş olup,modüller arasındaki Entegrasyon sayesinde iş yükü en az orana indirilmiştir.Yetkilendirme sistemi sayesinde her kullanıcıya ayrı ayrı menü ve program tanımları yaparak sadece ilgili kişilerin gerekli programları kullanması sağlanmıştır.

LOG sistemi detaylıdır. Kullanıcıların yaptıkları tüm işlemler geriye dönük olarak tüm ayrıntıları ile izlenebilir. Yapılan tüm değişiklikler, ekleme veya çıkarmalar kaydedilir ve kolaylıkla gözlemlenir.

Türkiye genelinde yaygın kullanımı sayesinde programı tanıyan personel sayısı fazla olduğundan yeni personel alımlarında programa adaptasyon en kısa sürede sağlanmaktadır.

MOD Yazılımın arkasında hem kurumsal hem de bilimsel olarak hizmet veren bir çok Mali Danışman, Test çalışmalarını yürüten Üniversiteler mevcuttur.Bu kurumsal yapı sayesinde MOD hem kesintisiz hem de uzun vadeli garanti güvencesi veren bir firma durumundadır.

MOD Hotel Software Windows versiyonun çok kısa sürede bir çok kullanıcıya ulaşması ve bu sayının giderek iddialı bir şekilde artmasında yukarıda bahsedilen konuların önemli bir yeri vardır.

Sizleride seçkin referanslarımız arasında görmek bizleri memnun edecektir.