Yönetimini Wifi Sistemine ikna etmek!

Merhaba Arkadaşlar,

Az önce Bilgisayarımı kurcuklarden Bir kaç ay önce hazırlamış, fakat paylaşmayı unuttuğum bir makalem ve konuya ait fotoğraflar dikkatimi çekti, yazım hatalarını düzelterek sizlerle paylaşıyorum.

Tarih; Kasım ayı başları

Biraz önce lobiden geçerken normalde görmeye çok da yabancı olmadığımız bir konu dikkatimi çekti, Lobi tarafını hepimiz biliriz misafirlerin genellikle en sevdikleri ortak kullanım alanıdır. Benim dikkati çekmek istediğim taraf ise İnternet tabi dolayısı ile Wi-fi son yıllardaki artan yoğunluğu özellik lede yönetim tarafına anlatmakta zorlanan tek ben değilimdir sanırım. Gecen yaz ve önce senelerdeki her yaz ortası bu görüşmelerim şöyle noktalanmıştır.

Sezon bitti sayılır önümüzdeki sezon bakarız.

Bu cümleden sonra ne istersen anlat çözüme ulaşmak imkansızlaşıyordu. Belki bu paylaşımımız sonucunda bir şeyleri değiştirebiliriz kim bilir.

Her sene bir sene önceden sözü verilerek ertelen Wifi projesi, kışın işletmenin kapalı ya da yetersiz, düşük maliyetlerle faaliyet göstermesinden dolayı Bahara ertelenir, bahar gelince yaz aylarının başlarına kadar kimse seni çağırmaz görüşmek istesen de kimse seni dinlemez çünkü o an en önemli konu işletmenin açılışı ya da Sezona girişidir. Yaz gelir bu kez seni duymaya başlarlar, fakat bu seferde emek, emek topladığın teklifleri beğenmezler aslında beğenmedikleri tek nokta maliyet kısmıdır. Kendi çevrelerinde de araştırma yaparlar birkaç bilinçsiz Sistemci bozması “sistemci bozmaları alınmasın” ile görüşüldükten sonra seni ta en başa tekrar çekerler. Artık fiyat yanında performans, kullanım ömrü filan da konuşulmaya da başlanmıştır. Bir sürede bu şekilde zaman kaybedersin. En nihai kararı alabileceğini düşündüğün tarihte karşına yine şöyle bir engel çıkar, tabi artık sezon ortası gelmiştir. Zaten kışa ne olacağı belli değildir. Sezonda da kötü geçiyordur. İdare edilemez mi? denir. Olumsuz bir yanıtta önceki senelerde nasıl oldu ya! derler. Mecbur-sundur. Ya işi bırakacak-sındır ya da elindeki mevcut cihazları her şişmeden arıza ve şikayet daha da büyüyüp masraf çıkartmasın diye resetleyecek sin dir. Yine kışa söz verilir. Zaten kışın Anadolu gurupları gelecektir, hepsi yaşlı, yorgun ve üşüyor olduğundan yaa gelir gelmez yemek yeyip yatmaya odaya çekilirler ya da zaten otelde durmazlar tabi onların mektupları da vardır. Kartpostal atmayı severler, mail ya da telefona kimse ihtiyaç duymaz.

Peki az önce fotoğrafladığım bu misafirler ne yapıyor cevap verebilecek biri var mı? Daha bunun toplantı gurupları var…