OS X El Capitan ‪Cıktı!

CUPERTINO, California — 29 Eylül, 2015 — Apple, dünyanın en gelişmiş (galiba bu adamlar Windows’u hiç kullanmadılar)  masaüstü işletim sisteminin en yeni sürümü olan OS X El Capitan’ın, Mac kullanıcıları için ‪ 30 Eylül Çarşamba günü ücretsiz güncelleme olarak çıkardı. Temelinde OS X Yosemite’nin çığır açan özellikleri ve muhteşem tasarımı bulunan El Capitan, pencere yönetimi konusundaki güncellemeler, yerleşik uygulamalar, Spotlight araması ve uygulamaları açma ve uygulamalar arasında geçiş yapma, PDF’leri açma ve mail’lere erişme gibi her gün yaptığınız aktiviteleri daha hızlı ve duyarlı hale getiren performans geliştirmeleriyle Mac deneyimini rafine hale getiriyor.

“İnsanlar Mac’lerini kullanmaya bayılıyor, bunun en büyük sebeplerinden biri de OS X’in gücü ve kullanım kolaylığı,” diyen Apple’ın Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi şöyle devam etti: “El Capitan, Mac deneyimini rafine ediyor ve büyük farklar yaratan çok sayıda küçük yolla performansı artırıyor. OS X beta programımızın ardından aldığımız geri bildirim inanılmaz olumluydu. Müşterilerimizin El Capitan ile Mac’lerini daha da fazla seveceklerini düşünüyoruz.”

Bla bla bla… İndirmek isteyen aşağıdaki linkten indirebilir. Benim anlamadığım ise size kim bunun en iyi işletim sistemi oldugunu söyledi. Belki kendi sisteminiz için mükemmel bir işletim sistemi olabilir ama yeni ve geliştirilmiş özellik diye tanıttığınız bu özelliklerin bir cogunu biz aylardır Win.10′ da kullanıyoruz. Neyse Sonucta yenilik yeniliktir. Bu arada Herkez gibi bende Apple hayranıyız yalnız insanlarımızın sadece kapaktaki elma için Mac Air almalarını da anlamıyorum…

OS X El Capitan indir